Zainspirowani historyczną ciekawostką

Jednym z ważnych fragmentów Bitwy Warszawskiej było zdobycie 15 sierpnia przez kaliski 203. Pułk Ułanów sztabu 4. armii sowieckiej w Ciechanowie, a wraz z nim - kancelarii armii, magazynów i jednej z dwóch radiostacji, służących Sowietom do utrzymywania łączności z dowództwem w Mińsku.

 

Szybko podjęto decyzję o przestrojeniu polskiego nadajnika na częstotliwość sowiecką i rozpoczęciu zagłuszania nadajników wroga, dzięki czemu druga z sowieckich radiostacji nie mogła odebrać rozkazów. Warszawa bowiem na tej samej częstotliwości nadawała przez niemal dwie doby bez przerwy teksty Pisma Świętego - jedyne wystarczająco obszerne teksty, które udało się szybko odnaleźć. Brak łączności praktycznie wyeliminował więc 4. Armię z bitwy o Warszawę.

31 lipca 2023

36 godzin dla Słowa

Przestrój nadajnik na Boże fale

Zainspirowani historią z czasów Bitwy Warszawskiej 1920 roku o której szerzej możesz poczytać TUTAJ - już 4 raz organizujemy akcję czytania Słowa Bożego "przez 36 godzin bez przerwy".

 

Zasady uczestnictwa są proste:

 

1. Wybierz w formularzu rezerwacji godzinę (15 minut lub wielokrotność) - 13 lub 14 sierpnia

 

2. W wybranym czasie, we wspólnocie czy w rodzinie (np. w domu) odczytujcie Pismo Święte - dowolny fragment jako odpowiedź Dobrym Bożym Słowem na wszystkie złe słowa, które często padały i padają w naszej Ojczyźnie. Takie "zagłuszanie" tego co nadaje wróg Dobra.

3. Rezerwacja > https://36hdlaslowa.bookero.pl/

Zapisz się już teraz!

Social media

Adres Fundacji

Ulica Kasztanowa 21

05-270 Marki

telefon: +48 22 78 11 030