Projekt realizowany w ramach projektu "Bo na ziemi być Polakiem, to żyć Bosko i szlachetnie" realizowanego przez Fundację Filii Dei - Zadanie finansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

.

Galeria

14 listopada 2022

Bo na ziemi być Polakiem - to żyć Bosko i szlachetnie

Poniżej opis realizowanego przez Fundację Filii Dei projektu - Zadania finansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Wsparcia Edukacji. 

 

Projekt dotyczył uczczenia 200 rocznicy urodzin wielkiego Polaka- patrioty, świętego Kościoła Katolickiego. Udało się zrealizować zaplanowane elementy:

 

1. Konkurs zespołowy dla dzieci i młodzieży

  • na temat św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego "Z domu rodzinnego do Domu Ojca";
  • Zadaniem konkursowym było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w formie lapbooka*, prezentującego osobę św. Z. Sz. Felińskiego.
  • Wpłynęło do nas 36 prac grup z różnych regionów Polski! W konkursie wzięło udział 135 dzieci i młodzieży. Wystawa części prac była prezentowana 7.11, podczas uroczystego wręczenia nagród. 

 

2. Koncert Chóru Ave - wykonanie utworu "Mówiono o Nim, że przegrał".

  • Sceny z życia św. Zygmunta, m.in. z powstańczej walki, śmierci Juliusza Słowackiego czy z czasów arcytrudnej misji jednoczenia Polaków jako arcybiskup Warszawy,  przedstawione za pomocą cudownego śpiewu i muzyki artystów z Polskiej Opery Królewskiej oraz Filharmonii Narodowej, a także Chór AVE.
  • Koncert odbył się MCER w Markach. Wzięło w nim udział ok 300 widzów 

Social media

Adres Fundacji

Ulica Kasztanowa 21

05-270 Marki

telefon: +48 22 78 11 030