telefon: +48 22 78 11 030

05-270 Marki

Ulica Kasztanowa 21

Adres Fundacji

Social media

Prace CZAS rozpocząć!
Zaczynamy od BIEŻNI i BOISK.

ETAP 2 - jak tylko uzbieramy na ETAP 1

lub uzyskamy dotację

 

Stan surowy budynku szkoły - 10 mln zł

Dołącz do zbiórki

Mamy już projekt i zgodę na budowę.
Pomóż nam rozpocząć budowę. 

Chcemy w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie i kondycję dzieci, poprzez zapewnienie im bieżni i dwóch boisk sportowych. W ciągu ostatnich miesięcy, dzieci znacznie mniej się ruszają (pandemia covid), a jak wiemy ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju.

Pragniemy aby już na wiosnę dzieci mogły ćwiczyć na bieżni i jeśli uda się to również na boiskach.

 

ABY SIĘ UDAŁO musimy zebrać na:

 

  • Rozbiórka starej przepompowni 

  • kolektory gruntowe, studnia i przewody połączeniowe znajdujące się pod boiskiem i bieżnią 

  • Bieżnia sportowa

  • Boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki 

 

 

 

 

 

Gotowi do startu!

Piękna łąka, pośród pięknych klonów i kasztanowców - przestrzeń, ofiarowana przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi pod budowę nowej Szkoły.

Siostry nie mają nic, wierzą, że zbudują ją ze wsparciem założyciela Zgromadzenia Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Św. Ojca Pio - z którym związany jest kamień węgielny pod budowę nowej szkoły i dobrych ludzi, którzy mogą i chcą wesprzeć finansowo budowę nowej szkoły. 

 

Nowa Szkoła będzie mogła pomieścić ok 300 dzieci. Pracownie, klasy, boiska, sala gimnastyczna i teatralna oraz kaplica, mają stanąć w jednym budynku na łące między ulicami Kasztanową, Norwida i Andersa w Markach. Piętrowy budynek będzie miał przeszło 8 tys. metrów kwadratowych, a teren Siostrzanego parku i łąk, stanowi spokojne i piękne miejsce dla rozwoju i nauki dzieci.

 

 

Możesz pomóc Siostrom zbudować szkołę

Dyrekcja szkoły i przyjaciele Fundacji Filii Dei szukają możliwości uzyskania dotacji na budowę nowej Szkoły.


Do zakończenia budowy jednak potrzebne nam są

ogromne środki finansowe...

dlatego oficjalnie prowadzimy zbiórkę funduszy niezbędnych do finalizacji tego dzieła!Bezcenny będzie każdy drobny i większy gest serca: 

 dzielenia się umiejętnościami,

które mogą pomóc zbudować szkołę,

czy funduszami, które będą tu tak niezbędne. 

11 marca 2022
Rozstrzygnięto zapytanie ofertowe! Z trzech zgłoszonych ofert, wyłoniono wykonawcę: Garden Sport Service. Prace już trwają! Mamy nadzieję na szybkie i profesjonalne zakończenie prac, tak aby dzieci mogły jeszcze w tym
01 lutego 2022
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją i przygotowywania oferty na wykonanie zamówienia publicznego.  Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 10.02.2022 r. do godz. 9.00. Nazwa zamówienia: „Budowa boiska piłkarskiego,
21 czerwca 2021
START! 18 czerwca rozpoczęliśmy zbieranie kilometrów na rowerach! Dzięki wygranej w programie "Odlottowa jazda" Fundacji Lotto, możemy pozyskać część funduszy na organizację wydarzenia sportowego dla rodzin w Markach. Projekt zgłoszony

Zobacz co Już się wydarzyło:

Tylko siła pracy i ofiary może zbawić tak człowieka jak i naród, byle praca płynęła z miłości obowiązku, ofiara zaś, z miłości Boga i bliźniego.

 

 

 

św. Zygmunt Szczęsny Feliński

patron Szkoły

Zbudujmy RAZEM 
Nową szkołę dla dzieci!

Obecnie Szkoła Sióstr Rodziny Maryi mieści się na oddzielnym piętrze, w budynku, który do tej pory stanowiło jedynie Niepubliczne Przedszkole Sióstr Rodziny Maryi.

 

Uczęszcza do niej 70 uczniów i choć ściany cudownie nam się rozciągają z roku na rok, kiedy przybywają kolejni uczniowie.

Jednak potrzebuje rozciągnąć się znacznie BARDZIEJ…

zaczynaMY BUDOWĘ ?

Nowy wymarzony budynek

Dzieci w szkole odkrywają jakie dary, talenty mają, zdobywają co rusz nowe umiejętności i nową wiedzę. Uczą się praktycznych umiejętności życia codziennego, troszcząc się o klasy, rośliny czy podwórko.

 

“Chcemy pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci kochających Boga i bliźniego, wszechstronnie uzdolnionych, o pięknym i szlachetnym sercu. By nasi uczniowie stawali się zarzewiem mądrości, dobra, wiary, kreatywności i radości gdziekolwiek udadzą się w dorosłym życiu, pamiętając skąd wyszli i dokąd zmierzają” - Siostra Zofia - Dyrektorka Szkoły Podstawowej Sióstr Rodziny Maryi.

Dobra edukacja

Szkoła, w której nauczyciele troszczą się o naukę i wykształcenie dzieci w oparciu o wartości katolickie, które wspierają dzieci w tym by bardziej Być, dla innych, stawać się dobrym człowiekiem.

 

 Kadra chce pomóc kształtować człowieka kochającego Boga i bliźniego, wszechstronnie uzdolnionego, o pięknym i szlachetnym sercu.

Zgodnie z tym co mówił św. Jan Paweł II:

 

“W wychowaniu chodzi o to ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem,

o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał,

aby umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,

ażeby umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

Dobre wartości

Szkoła Podstawowa 
Sióstr Rodziny Maryi 
w Markach

To jest platnosci onlinenagłówek.