Fundacja Filii Dei

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, 

Uczestnik konkursu ,,Drewno jest z lasu’’ -beneficjent dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

28 listopada 2022

"Drewno jest z lasu" - realizacja projektu

Dzięki dofinansowaniu Lasów Państwowych w ramach konkursu “Drewno jest z lasu”, w kompleksie edukacyjnym Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Markach powstały dwie altany, które będą służyć uczniom i całej społeczności szkolno-przedszkolnej.

 

Altany powstały w pobliżu odnowionej dwa lata temu figurki Maryi w pobliżu lasu znajdującego się w kompleksie Sióstr w Markach. W ten sposób powstał “Ogród Maryi” – miejsce spotkań oraz przekazu tradycji i wiedzy. “Przez bliskość kapliczki i drzew, to miejsce sprzyja wyciszeniu, zadumie, refleksji, ale także rozmowom i spotkaniom rodzin i dzieci z przedszkola i szkoły. Altany będą służyć również w celach edukacyjnych – dla wybranych lekcji szkolnych lub zajęć przedszkolnych” – informuje dyrektor działającej na tym terenie szkoły podstawowej s. Zofia Pliszka.

 

W ramach projektu przygotowana została także tablica edukacyjno-przyrodnicza o ptakach goszczących na terenie kompleksu.

 

Otwarcie obiektu, które nastąpiło 27 listopada, było okazją do przygotowania edukacyjnego pikniku rodzinnego, w ramach którego przeprowadzone zostały warsztaty o gospodarczej funkcji lasu oraz obróbce różnych gatunków drewna.

Projekt został zrealizowany przez Fundację Filii Dei, wspierającą działania Sióstr Rodziny Maryi w Markach.

Social media

Adres Fundacji

Ulica Kasztanowa 21

05-270 Marki

telefon: +48 22 78 11 030